Ogólny styl – zawsze pamiętaj o ogólnym stylu pomieszczenia, do którego chcesz dodać nowy dywan. Oznacza to wybór opcji, która będzie pasować zarówno do estetyki projektu, jak i do istniejącego stylu pomieszczenia. Dywan nie musi do wszystkiego pasować; wystarczy zharmonizować istniejące umeblowanie (tekstury, odcienie i kolory) pomieszczenia. Pamiętaj też, jak często aktualizujesz wystrój pokoju – czy chodzi o wnętrza sezonowe (regularnie zmieniające wystrój), czy też bardziej ponadczasowe i klasyczne. To bardzo pomoże w wyborze odpowiedniego projektu dywanu.


Styl życia – na styl dywanu w naturalny sposób wpłynie również styl życia, jaki prowadzisz. Oznacza to, że należy pamiętać o domu z małymi dziećmi lub małymi dziećmi, zwierzętami domowymi lub częstymi imprezami towarzyskimi. Kiedy masz dużo gości w domu i nie zdejmują butów polecamy dywany bawełniane, bawełniane z połączeniem poliestru/polipropylenu lub wełniane.


Umiejscowienie i użytkowanie dywanu – Jest to ważne pytanie, o którym należy pamiętać, ponieważ typ wybranego dywanu powinien zależeć od tego, gdzie zamierzasz go położyć. Inny styl dywanu wybierz do pomieszczenia typu biuro, inny do salonu, a inny do sypialni.
Pielęgnacja dywanów – wszystkie dywany wymagają określonego poziomu pielęgnacji. W zależności od rodzaju i materiału dywanu, raz w roku należy go profesjonalnie wyczyścić w wyspecjalizowanej pralni.

Wydatki – mając na uwadze swój budżet, możesz przejrzeć szereg dywanów dostosowanych do Twoich potrzeb. Dostępne są różnorodne dywany na każdą kieszeń, ale najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w wysokiej jakości dywan o drobnej powierzchni, który przetrwa dziesięciolecia (a nawet pokolenia, jeśli dobrze się nim zajmie!), Zamiast w tańszy dywan, który może nie przetrwać znacznie poza krótkoterminową. Pamiętaj, że jakość i cena często idą w parze.