Dzięki spektakularnym efektom tego co się dzieje na niebie i ziemi możemy tworzyć wyjątkowy design, który jest dla wielu producentów inspiracją. Wspóczesne wzornictwo w dywanach narodziło się z obserwacji natury. Tak właśnie powstała kolekcja Eclipsis. Ułożenie ciał niebieskich dało twórczą inspirację dla wyjątkowego wzornictwa. Wielopostaciowe ewolucje natury zostały przełożone na kompozycje z istotnych linii i geometrycznych kształtów.
W szczególności w projekcie wariantu dywanu A ECLIPSIS.QUATTRO pozostaje nocna sugestia błękitnego księżyca, który zagląda przez bloki wyimaginowanego miasta, w surrealistycznej i w ponadczasowej atmosferze, ponadczasowej, w której wszystko wydaje się zawieszone.

Paleta kolorów obraca się wokół ciemnoniebieskiego dużego centralnego koła, zarówno przestrzennego, jak i chromatycznego.

Wybór przędzy wełnianej i ręcznie tkana zapewnia gęstość, miękkość i grubość runa.
Tekstylia są mocnym elementem aranżacji wnętrz i nadają mocny odcisk ogólnego charakteru pomieszczenia, do którego zostały zaprojektowane.
Refleksyjny spokój błękitu kojarzy się również z ideą cichej ciszy, w której wyobrażamy sobie, że możemy nawet poczuć bicie naszego serca, które w spokoju zwalnia, przygotowując się do relaksu, rozmowy lub przyjemnej rozmowy z kimś bliskim.

Sugestia projektanta co do wykończenia dywanu wiąże się z poczuciem wieczornego, miejskiego otoczenia: zimne barwy nocy łączą się z szarym marmurem, z widocznymi czarnymi żyłkami, a fotel z niebieskiego aksamitu, otulający siedzisko, tworzy doskonała paleta kolorów, która pozostaje bohaterem, punktem oparcia percepcyjnego pomieszczenia.