Dywany naturalne czyli jakie? 🙂 Takie, które zostały utkane z materiałów takich jak wełna, bawełna lub wiskoza. Dlaczego są takie fajne? Pierwszym argumentem jest fakt, że nie posiadają sztucznych barwników oraz są trwałe. Drugim argumentem jest fakt, że dywany naturalne są filtrem na alergeny, ponieważ zatrzymują kurz.
Dywany bawełniane są wykonane z naturalnego włókna bawełny. Nie powodują alergii. . Bawełna jest higieniczna, łatwo się myje, jest odporna podczas mycia, dobrze przepuszcza powietrze i łatwo wchłania wilgoć.
Dywany z wełny są odporne na odkształcenia. Runo z wełny jest antyelektrostatyczne ze względu na swoją naturalną wilgotność. Wełniany dywan jest dość odporny na zabrudzenia, a przy tym miękki w dotyku. Niestety nie zawsze jest polecany dla alergików.
Dywany z wiskozy mają gęste, lekkie włókno o wysokim połysku. Wymagają dużej dbałości i specjalistycznego czyszczenia. Często producenci dywanów, aby uzyskać połysk na dywanach mieszają wełnę z wiskozą.
Dywany jedwabne posiadają włókno o dużym połysku i najwyżej jakości. Są lekkie, miłe w dotyku i przyjazne alergikom. Jedwab ma także doskonałe właściwości termoizolacyjne i wysoką elastyczność. Jest to najdroższy materiał, stąd dywany jedwabne oraz z domieszką jedwabiu są droższe, ponieważ te dywany są bardzo wytrzymałe i będą służyć na długie lata.