Jak wybrać odpowiedni dywan?
Dywany i ogólnie tekstylia to najważniejsze akcesoria dekoracyjne, które podkreślą i wyróżnią każde wnętrze. Aby mieć pewność, że wybieramy odpowiedni dywan, musimy wziąć pod uwagę materiał, rozmiar i styl, który pasuje do danego pomieszczenia.


Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Aby wybrać odpowiedni dywan, należy pomyśleć o wymiarach i dopasować dywan do pomieszczenia. W sypialni najlepiej, aby dywan wychodził z każdego boku łóżka, tak gdy wstajemy czy się kładziemy dotykać go stopami.
W dużym pomieszczeniu istnieje o wiele więcej możliwości, takich jak wybór okrągłego dywanu, który zapewni większą miękkość, dywan XXL lub zwiększenie liczby małych dywanów, które można łączyć i dopasowywać.
Można wziąć pod uwagę standardowe wymiary dywanu, aby dokonać wyboru w zależności od wielkości pokoju. Na przykład dywan o wymiarach 80 x 150 cm lub 90 x 160 cm będzie idealny do sypialni i będzie traktowany jak chodnik, Dywany o wymiarach 150 cm x 250 cm lub 200 cm x 300 cm będą idealne pasować w dużym salonie. Zobacz jak dopasować rozmiar do pomieszczenia tu.


Materiały do ​​wyboru, aby wybrać odpowiedni dywan
Materiał dywanu zawsze dobieramy zgodnie z oczekiwanym efektem, np. Wełna dla uzyskania „autentycznego”, matowego i naturalnego wyglądu lub materiały syntetyczne dla uzyskania efektu połysku i żywszych kolorów. Na korytarzu należy unikać np. dywanów wiskozowych, ponieważ szybko mogą się zniszczyć. Dywany wiskozowe są bardziej polecane do salonu lub gabinetu. Te dywany nie lubią wody ani jedzenia, dlatego również nie są polecane do kuchni czy jadalni.
W przypadku dywanu wełnianego jest odwrotnie można go umieścić w dowolnym miejscu w domu i jest łatwiejszy w utrzymaniu. Jeśli masz kominek ten dywan będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ utrzymuje ciepło. Wełna ma właściwości antystatyczne i przeciwzapalne, dzięki czemu jest bezpieczniejszy.
Jeśli chodzi o dywany z włókien naturalnych, takich jak sizal czy bawełna, to są one bardzo odporne i łatwe w utrzymaniu. Polecane są do wnętrz gdzie są zwierzęta i dzieci.


Jaki wybrać kolor?
Dywan to prawdziwy dodatek dekoracyjny. W pomieszczeniu, w którym styl jest bardzo obecny, dywan może uspokoić i zneutralizować wnętrze, podczas gdy w bardziej neutralnym pomieszczeniu może stworzyć niepowtarzalny charakter. Jeśli dywan musi być dobrany w harmonii ze stylem pomieszczenia, możemy bez wahania możemy postawić na dywany klasyczne. Na przykład w mieszkaniu w stylu Haussmanna, bardzo kolorowy dywan geometryczny może stać się odrobiną fantazji, która tworzy wystrój w połączeniu z klasyką.