To właśnie z tego powolnego ruchu na niebie narodziła się idea Kolekcji ECLIPSIS i IMAGO. : Projektanci uchwycili estetyczną stronę zjawiska przyrody. Spektakl nieba przekłada się więc na zestaw geometrycznych kształtów w ruchu, wśród których dominuje zakrzywiona linia, z okręgami (echo ciał niebieskich), półkolami i łukami w zaokrągleniu, uwalniając wydarzenie od wszelkiego poczucia zbliżającej się nieznanej historii…

W ten sposób zostaje uchwycony ruch powolnego dryfu elementów płynących na różnych poziomach, kierowany niemal lekkim krokiem tanecznym, w poszukiwaniu równowagi między liniowymi kształtami a piaskowymi kolorami, przedstawionymi w paletach, w których ton-sur dominuje efekt -ton.

Róże wahają się od beżu do pudrowego różu, do fioletu, niebieskiego od błękitu pruskiego do papieru cukrowego, tła od perłowej szarości do kości słoniowej, od gołębi szarości do kremu. Obrazy abstrakcyjne powstają tam, gdzie oczami wyobraźni możemy odczytać sylwetki architektonicznego wnętrza lub przekrój wyimaginowanego miasta.

Inspiracja, która ożywia nasze dywany o nowoczesnym designie.