Barwienie przędz to jeden z etapów pracy charakteryzujący produkcję ręcznie robionych chodników. W naszych ekskluzywnych projektach używamy przędzy wykonanej przez mistrzów farbiarstwa. Do barwienia używa się naturalnych pigmentów i procesów przekazywanych w rzemieślniczych warsztatach z pokolenia na pokolenie. Ponieważ jest to produkcja rzemieślnicza, odniesienie Pantone będzie jedynie punktem wyjścia dla niestandardowych receptur do tworzenia kombinacji kolorów.

Każdy niuans to prawdziwy sekret farbiarzy, wynikający z ich zdolności do dozowania pigmentów: ton, który uzyskamy w każdej łazience będzie inny, niepowtarzalny, tak jak to się dzieje w naturze, gdzie obserwujemy nieskończone odcienie każdego elementu.

Jasne kolory uzyskuje się z wywarów wykorzystujących rośliny, korzenie, kwiaty, owady i minerały; są niezwykle żywe iz czasem ulegają bardzo powolnemu zużyciu, co jest wynikiem naturalnego, fizjologicznego, ale zawsze harmonijnego procesu, który staje się powodem dalszego uroku i cenności artefaktu. Co więcej, jeśli chcesz zagłębić się w szczegóły, powodem docenienia produktu o tych cechach jest również jego zdrowotność i eko-kompatybilność.
Dzięki nieużywaniu barwników azowych i metali ciężkich dywan będzie w ten sposób dostosowany do stylu życia, który obejmuje również dbałość o środowisko wśród elementów luksusu w szerokim znaczeniu, zdrowia życia, a także osób pracujących. do produkcji elementów wyposażenia wnętrz.