Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że sztuka w domu przejawia się głównie w stylowych obrazach zawieszonych na ścianach. Zwykle kładziemy na podłodze dywan w jednolitym kolorze w przekonaniu, że meble, które na nim ustawimy, powinny mieć neutralne tło. Jednak coraz częściej możemy zaobserwować zmieniające się trendy. Współcześnie dywany zaczynają zajmować centralne miejsca na podłodze w salonie, sypialni czy jadalni.

Zmianę podejścia do dywanów możemy zaobserwować w samym wzornictwie. Są one wynikiem inspiracji różnymi dziedzinami sztuki, szczególnie włoskiej i coraz częściej zastępują obrazy na ścianach. Większość kolekcji nie tylko zachwyca kolorami, ale również jakością wykonania. Dlatego śmiało można powiedzieć, że możemy traktować podłogę na równi ze ścianami, jako przestrzeń z potencjałem twórczym.

Black, shades of aubergine colors

Wybierając dywan do wnętrza zwróćmy uwagę na wzór. Na przykład liść czy kwiat wygląda bardziej abstrakcyjnie i robi efekt ‘wow’, gdy występuje w dużym rozmiarze.

Sądzimy, że zabawa ze wzorami tworzy w sobie sztukę awangardową, a jednocześnie podkreśla nowoczesne wnętrza. Dlatego nie bój się kolorów i twórz swoje wyjątkowe wnętrze z naszymi dywanami, ale uważaj, ta zabawa uzależnia!