JEDWAB
Jedwab jest drobnym włóknem białkowym wytwarzanym przez jedwabniki jako budulec kokonów i sieci. Było to bardzo cenione włókno organiczne używane do tkania.
Dywany jedwabne są uosobieniem luksusu. Uderzająco błyszczące włókno jedwabiu zapewnia luksusowy wygląd i wartość ręcznie robionym dywanom.

Wełna nowozelandzka
Uważa się, że jest to lepszy produkt do dekoracji wnętrz w produkcji dywanów. Specyficzne cechy włókna zapewniają mocne wykończenie. Posiada właściwości pochłaniające dźwięk i jest włóknem pochłaniającym ciepło. Jest wysoce zalecany do szybujących obszarów komunikacyjnych.

Wiskoza
Roślinny jedwab, bardziej znany jako wiskoza, jest naturalnym włóknem pochodzącym z celulozy i ma estetykę podobną do jedwabiu.
Dywany wykonane z czystego jedwabiu roślinnego mają piękny połysk iw zależności od tego, jak światło pada na powierzchnię, kolor dywanu wydaje się zmieniać. Jest miękka w dotyku.

Len
Lniane dywany są błyszczące i pomagają wchłaniać wilgoć. Wymaga wielu wysiłku, aby go wyprodukować.
Dywany lniane są cenione za wyjątkowy chłód i świeżość w czasie upałów.

Tencel
Szeroko stosowane od lat 90., jest wytwarzany z celulozy. Mocny i oddychający, bardzo często stosowany zarówno w meblach, jak i odzieży.
Miękki w dotyku, z bardzo płynnym drapowaniem i błyszczącym, jedwabistym wyglądem. Nadaje się zarówno do recyklingu, jak i biodegradacji, co czyni go „zielonym” wyborem.