W ostatnim czasie na popularności zyskało wzornictwo inspirowane starymi budynkami czy porzuconymi halami. Coraz więcej osób stara się tworzyć stylowe, nowoczesne przestrzenie , które nie są zbyt zimne, ale zarazem akcentują minimalizm oraz przestrzeń. To stylistyczne podejście do dekoracji oferuje atrakcyjny, przytulny i czarujący wygląd starszej estetyki w połączeniu z odrobiną nowoczesnej elegancji. Poznajcie industrialny design loftowy.

Czym charakteryzuje się ten styl?

Cegłami dużymi oknami. To połączenie starych materiałów z nutą nowoczesnego minimalizmu. Jakie kolory będą odpowiednie do takiego wnętrza? Przede wszystkim neutralne, dużo szarości, bieli, naturalnego drewna.


Tworzenie industrialnego wystroju wnętrz
Styl loftowy jest bardzo elastyczny. Wiele motywów industrialnych wywodzi się z naturalnego stylu starych loftów magazynowych. Przestrzenie te są zazwyczaj stosunkowo otwarte, często mają wysokie sufity, dużo okien, cegły i drewnianych dodatków. Cały urok to rury, widoczne kanały na suficie. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego po prostu najważniejszym zadaniem jest stworzyć otwarta jak największą przestrzeń w pomieszczeniu. Jaśniejsze kolory drewna mogą również pomóc nieco ocieplić przestrzeń. Na podłogę parkiet z dużym, nowoczesnym dywanem zdziała cuda. Szukaj elementów dekoracyjnych w neutralnych odcieniach. Na przykład kanapa w kolorze beżowym lub szarym zazwyczaj najlepiej pasuje do stylu loftowego. Idealne dywany będą w stylu vintage. Lekko powycierane z nowoczesnym wzornictwem. Sprawdź kolekcję dywanów od Khodai Studio, które są stworzone do tego typu wnętrz!