Skandynawski styl projektowania wnętrz to jasne, przewiewne przestrzenie. Tak więc, aby naśladować tę estetykę w projekcie podłogi, ten styl wymaga zastosowania elementów z jasnego drewna. Większość wnętrz w stylu skandynawskim wyłożona jest parkietem dębowym lub jesionowym. Zapewniają one jakościową wizualną dynamikę w porównaniu z minimalistycznym stylem reszty wnętrza.

Pokoje zaprojektowane w stylu skandynawskim mają zwykle białe ściany podkreślające światło, neutralną, ciężką paletę z akcentami kolorów, naturalne tekstury, takie jak drewno i kamień, brak zabiegów okiennych i dywanów oraz proste, bezproblemowe układy, które podkreślają elegancko minimalistyczna estetyka.

W pomieszczeniu zaprojektowanym w stylu skandynawskim możesz również spodziewać się podłóg z surowego drewna i ścian z cegły pomalowanej na biało, które nadają szorstkiej teksturze, jednocześnie maksymalizując światło wpadające przez duże okna. Meble stanowią dużą część wystroju wnętrza. Musi odzwierciedlać temat i styl całej przestrzeni. Styl skandynawski wykorzystuje elegancki, nowoczesny styl mebli, który jest bardzo prosty w estetyce.

Jasny kolor i materiał, ten mebel służy do prezentowania zdrowego obrazu, który płynnie łączy się z resztą wystroju wnętrza. Wystrój wnętrz w stylu skandynawskim odbywa się poprzez sporadyczne, ale strategiczne rozmieszczenie różnych współczesnych dodatków. Należą do nich współczesne przenośne lampy, przezroczyste szklane bombki i proste ramki na zdjęcia.

Ogólny wizerunek każdego wnętrza w stylu skandynawskim jest niezwykle minimalistyczny. Oznacza to, że projekt musi być wykonany w prostych, stonowanych kolorach i materiałach. Większość projektantów stosuje gładkie laminaty o różnych stonowanych odcieniach na dużych pionowych powierzchniach w całym wnętrzu. Do tego typu wnętrza polecamy dywany marki Khodai Studio. Piękne i minimalistyczne wzornictwo idealnie wpasuje się do stylu scandi!